למה כדאי לקנות קרקע חקלאית? | קרקע buy

למה כדאי לקנות קרקע חקלאית?

אם אתם מתעניינים בקניית קרקע חקלאית במדינת ישראל רצוי לעשות מחקר מעמיק על סוגי הקרקעות החקלאיות, במידה ואתם לא מבינים בתחום וקונים קרקע ראשונה רק לצורך השקעה עתידית מומלץ שתיקחו חברה מקצועית המתמחה בתחום הקרקעות שתוכל ללוות אתכם בכל תהליך הרכישה.
מטבעות-בעגלת-קניות-למה כדאי לקנות קרקע חקלאית?

מהי קרקע חקלאית ולמה כדאי לקנות אותה?

קרקע חקלאית היא קרקע שהותאמה על פי תכניות מתאר ארצי לשימושים חקלאיים בלבד. במצב הנוכחי השווי שלה נמוך משמעותית מאשר קרקעות המיועדות לפרויקטים של מגורים ומתחמים מסחריים.

השקעה בקרקע חקלאית יכולה להיות משתלמת במיוחד ולהניב לכם רווח של מאות אחוזים כאשר היא מופשרת.

בזמן הפשרה קרקע חקלאית עוברת תהליך של שינוי ייעודי אשר מגדירה אותה כקרקע המיועדת לשימושים אחרים כמו הקמה של שכונות מגורים או אזורים מסחריים.

עלות מול תועלת של קניית קרקע חקלאית

שקונים קרקע חקלאית חייבים לקבל את העובדה שיש לראות בקרקע השקעה לטווח ארוך זאת בהשוואה להשקעה במניות או השקעה בקניית נכס וכל זאת בהתחשב בחוקים, בכללים ובתקנות סביב בעלות חקלאית של הקרקע.

יש גם מלכודות רבות להתגבר בעת רכישת קרקעות כמו למשל בדיקת  הבעלים של הקרקע כי ככל שיש יותר בעלים כך התהליך יהיה ארוך ומורכב יותר.

לכן שאתם מתעניינים בהשקעה בקניית קרקע חקלאית יש לקחת בחשבון את כל המכלול והבדיקות אתם צריכים לעשות, את המיקום של הקרקע ואת האיכות שלה שהם הגורמים העיקריים בתמחור הנכס.

הפשרת קרקע חקלאית

בדקו מהו טווח הזמנים של הפשרת קרקע ואם יש סיכוי שהיא תופשר בעתיד הקרוב,

מהם הם הסיכויים לכך ואם הם בכלל קיימים.

ככל שהקרקע תופשר בזמן קרוב וריאלי יותר כך ההשקעה שלכם בקניית קרקע חקלאית משתלמת יותר ותוכלו לקבל את הרווח בזמן סביר.

השקעה לטווח ארוך עם רווח משתלם

השקעה בקרקע חקלאית היא לא השקעה לטווח מידי, אז כך שאם אתם קונים את הקרקע ובונים על הפשרת קרקע בזמן הקרוב, חשוב שתכינו את עצמכם ותדעו מראש שזה תהליך ארוך שלוקח זמן רב ויהיה עליכם להיות סבלניים או להמתין להפשרת הקרקע מול הרשויות. 
מה שבטוח שההמתנה שלכם יכולה להיות משתלמת ביותר.

תהליך הפשרת קרקע חקלאית

כאשר קרקע חקלאית מופשרת יהיה עליכם לשלם תשלומים על הקרקע ולהוסיף לרשויות ולמדינה היטלי השבחה, אגרת בנייה, תשלום פיתוח הקרקע, ייעוץ וליווי בנקאי, חברת ייעוץ ועורך דין, כמובן שיהיה עליכם לשלם מיסים למדינה אך אחרי כל זה יהיה לכם רווח נאה מאד.

איך תדעו אם משתלם לכם לקנות קרקע חקלאית?

תשובה לשאלה זאת תלויה במחיר של הקרקע. יש לזכור שווי הקרקע נובע ממיקום הקרקע החקלאית והאיכות שלה, כמו כן יש לבחון את סוגיית בניית תשתיות וכבישים סמוך לקרקע או שיש תכנונים מוקדמים לבנייה על הקרקע הזו. אם מדובר בקרקע הממוקמת בסמוך לאזורים עירוניים , זו מהווה המשך טבעי לאזורי מגורים מיושבים והדבר מעלה משמעותית את הסבירות שהקרקע תופשר.

קניית קרקע חקלאית עם חברה מקצועית

על כל ספק שלא יהיה מומלץ לקחת חברה מקצועית המתמחה בתחום השקעות קרקעות חקלאיות, חברה כזאת תוכל להמליץ לכם על קרקעות עם אפיקי השקעה פוטנציאלים משתלמים ומתאימים לכם באופן אישי.

לקבלת מידע נוסף לגבי "למה כדאי לקנות קרקע חקלאית?" השאירו פרטים ונחזור אליכם

על מה דיברנו במאמר זה

עוד כתבות שיעניינו אותך
גלילה למעלה